Rotary Club

Rotary Club Bydgoszcz Stare Miasto 

19-08-2022

Składamy ogromne podziękowania Klubowi Rotary Bydgoszcz Stare Miasto za przekazanie urządzenia MOTOmed do Zakładu Pielegnacyjno-Opiekuńczego. Jest to wysokiej klasy sprzęt rehabilitacyjny dla pacjentów ze specjalnymi potrzebami terapeutycznymi kończyn dolnych. Jedną z najważniejszych funkcji urządzenia jest ochrona przed spastycznością. Urządzenie automatycznie wykrywa zwiększone napięcie mięśni i odpowiednio je rozluźnia w trakcie treningu, aby zapobiec ich uszkodzeniu. Nowoczesne oprogramowanie i duży wyświetlacz umożliwiają dogłębną analizę postępów Seniorów przez wykwalifikowany personel oraz dobór ustawień zgodny z aktualnymi potrzebami Pacjenta. Urządzenie posiada trzy tryby terapeutyczne: 

Pasywny

Ruch wspomagany silnikiem, bez wysiłku własnego, szczególnie dobrze nadaje się do regulacji napięcia mięśni, rozluźnienia mięśni, zmniejszenia spastyczności, utrzymania ruchomości stawów, poprawy krążenia krwi i mobilizacji. Użytkownik może sam określać prędkość ruchu pasywnego.

Wspomagany

Funkcja pedałowania wspomaganego MOTOmed umożliwia łagodne przejście z treningu pasywnego do aktywnego. Funkcja umożliwia aktywne wykonywanie ruchów nawet przy najmniejszej sile własnej. Bez nadmiernego obciążenia możliwe jest odkrywanie i wzmacnianie szczątkowych sił mięśni.

Aktywny 

Trening MOTOmed z zastosowaniem ostrożnie dawkowanych oporów hamowania wzmacnia muskulaturę nóg i brzucha/miednicy oraz rąk i górnej części ciała, a także wspomaga pracę układu krążenia. Możliwy jest wzrost wytrzymałości, koordynacji i siły.

Urządzenie wpiera małe i duże cele terapeutyczne między innymi: 

  • Aktywacja szczątkowej siły mięśni
  • Zmniejszenie spastyczności
  • Wspomaganie chodzenia
  • Zmniejszenie skutków braku ruchu (t.j. zaburzenia układu krążenia, sztywność stawów, problemy z trawieniem i oddawaniem moczu, zmniejszona gęstość kości (osteoporoza), gromadzenie się wody w nogach (obrzęki), niewydolność serca i układu krążenia, nadciśnienie, zaburzenia przemiany materii (cukrzyca) itd.)
  • Przeciwdziałanie zmęczeniu
  • Lepszy przepływ limfy
  • Trening barków
  • Wzmocnienie psychiki i poprawa samopoczucia
  • Trening mięśni brzucha

Dla Seniorów dostępne są różne programy terapeutyczne wpomagające terapię. 

Po raz kolejny czujemy ogromną wdzięczność za okazane nam serce. Przekazany sprzęt powoli nam na nowoczesną i bezpieczną rehabilitację oraz przyniesie ulgę naszym Pacjentom. Dziękujemy!

21-03-2022

Pragniemy złożyć serdeczne podziękowania Rotary Bydgoszcz Stare Miasto, który przekazał dla Zakładu Pielęgnacyjno - Opiekuńczego sprzęt do rehabilitacji - Artromot. Jest to szyna do ćwiczeń biernych kończyn dolnych, dzięki której możemy prowadzić terapię ciągłym ruchem biernym CPM (Continous Passive Motion). Taka forma terapii przyspiesza gojenie oraz regenerację tkanek i pozwala zachować naturalną ruchomość stawów. Ma to zastosowanie przede wszystkim w rehabilitacji pacjentów z niedowładami, porażeniami oraz po udarze.

Po raz kolejny czujemy wdzięczność, iż mamy w Rotary Bydgoszcz Stare Miasto Przyjaciół, którym na sercu leży dobro naszych pacjentów. Raduje nad każda dołożona cegiełka, która realnie przyczynia się do to poprawy zdrowia, sprawności i komfortu życia podopiecznych placówki.

Rotary Club Bydgoszcz Stare Miasto 

Rotary Club realizuje swoją działalność poprzez przyjaźń i służbę innym. Dzięki przychylności Zarządu oraz Członków Rotary Club Bydgoszcz Stare Miasto również nasz Zakład został objęty jego wsparciem i pomocą za co kierujemy ogromne podziękowania. 

Darowizny na rzecz naszego Zakładu można dokonać wpłacając na: 

Nr konta: 58114010520000279803001001

W tytule prosimy wpisywać: darowizna Smukała

Znajdź Rotary Club na facebook'u. 

Oficjalna strona Rotary Club. 

Darowizny na rzecz Rotary Club możesz dokonać tu!

 

Kontakt

ul. Smukalska 251,
85-485 Bydgoszcz 
telefon tel. 52 340 23 01

Sekretariat:

zpo.bydgoszcz@op.pl

zegr

 

pon., śr., czw., pt. 8-13
wt. 8-16
 

 

 Znajdź nas na Facebook'u!

NIP: 9671337547
REGON: 340853073

Zgoda jest wymagana